به نام خدا

نام داستان:

قوی بمان ایران

نویسنده:

ریحانه کدخدایی

نام مدرسه:

زینب کبری

من همیشه با خودم فکر میکردم که ایران کشوری قوی نیست ولی افکار من کاملا اشتباه بود.

در اتاق خود نشسته بودم و در افکار خود غرق بودم ناگهان صدایی گفت سلام فرزند ایران

راستش را بگویم کمی ترسیده بودم و ناخداگاه خط کشم را برداشتم که اگر بود با خط کش از خود دفاع کنم وبعد با ترس جواب دادم تو کی هستی؟ کجا خودت را پنهان کردی؟

صدا جواب داد دنبال من نگرد من در ذهن تو هستم من امده ام تا با تو گفت گو کنم و به تو ثابت کنم که ایران کشوری بسیار قوی است. من که هنوز هم باور نکرده بودم جواب دادم اگر راست میگویی چند نمونه از افتخارات ایران را بگو تا باور کنم .

صدا گفت ایران، شهدای زیادی دارد که جان خود را برای پایداری و استوار ماندن وطن فدا کرده اند چشمانت را ببند تا به تو نشان بدهم.

کمی به صدا اعتماد کرده بودم چشمانم را بستم

چشمانم را که گشودم در کوچه پس کوچه های خرابه ای بودم که در آنجا هوا بسیار گرم بود پرسیدم اینجا دیگر کجاست؟

صدا گفت اینجا همان شهری است که نشان دهنده ایران قوی است اینجا خوزستان است که به شهر خونین معروف است شهدای زیادی در اینجا جان خود را برای ایران فدا کردند که ایران قوی و سربلند باشد

عراقی ها به مدت ۸ سال به ایران حمله کرداند و کمی از وطنمان را گرفتند، ولی جوانان کشور ،جان خود را فدا کردند و نگذاشتند ذره ای از خاک ایران به دست عراقی ها بیوفتد.

به جز افراد شهید عده ای جانباز شدند و عده ای دیگر معلول .

من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم ولی باز هم قبول اینکه ایران قوی است برایم سخت بود .

صدا گفت این تازه اول راه است، مکان های زیادی است که باید به تو نشان بدهم .

بعد از گذشت چند دقیقه ،به مکانی رسیدیم که مقبره شهدای گمنام بود .

صدا گفت این شهدا هیچ هویتی از خود ندارند و هیچکس نمیداند که این افراد چه کسانی هستند و خانواده های زیادی هنوز چشم انتظار آمدن عزیزانشان هستند که شاید یکی از این مقبره ها باشد.

چشمانم را بستم و وقتی چشمانم را گشودم در کنار تابلوی سبز رنگی بودم که روی آن نوشته شده بود پایگاه اتمی.

پرسیدم پایگاه اتمی کجاست؟

پایگاه اتمی مکانی است که روی برنامه اتمی و هسته ای تحقیق میشود . پایگاه اتمی ایران در سال ۱۳۵۵ رسمیت یافته است و دانشمندان زیادی جان خود را برای انرژی هسته و. فدا کرده اند.

ایران در فناوری نانو رتبه ۵ جهانی را دارد .

با تعجب پرسیدم فناوری نانو چیست ؟

فناوری نانو از مارمولک ایده گرفته شده است.

دانشمندان برایشان سوال پیش آمده است که چگونه مارمولک میتواند از جعبه ای شیشه ای بالا برود؟

بعد از تحقیقات فهمیدند که در پای مارمولک گودال های بسیار ریزی است که ما با چشم نمیتوانیم ببینیم و این گودال های ریز باعث ماندن مورمولک روی شیشه میشود .

ایران در صنعت هوافضا نیز بسیار قدرتمند است و پنجمین کشوری است که توانسته ماهواره در فضا بفرستد و جزو دهمین کشور در ساخت ماهواره و ماهواره بر است و در ساخت موشک و سامانه های دفاعی هم جزو کشور های برتر جهان است.

صدا گفت حال چشمانت را ببند تا به جایی دیگر برویم که تاریخ با شکوه ایران را نشان میدهد .

وقتی چشمانم را گشودم صحنه از مقبره کوروش کبیر را دیدم .

صدا گفت: این مقبره کوروش بزرگ است که بنیان گذار شاهنشاهی هخامنشی بوده.

کوروش نماد مردانگی و پهلوانی و سر افرازی بود .

مردان دیگری هم بودند که مانند کوروش ایران قدرتمند و قوی ساختند مانند داریوش بزرگ که بنیان گذار تخت جمشید است،که پایتخت هخامنشیان بوده.

صدایی شبیه صدای مادرم گفت:رقیه،رقیه جان بیدارشو عزیزم اینجوری بخوابی گردنت درد میگیرد.

چشمانم را باز کردم و از رویای خود بیرون آمدم و حالا دیگر فهمیده بودم ایران بسیار قوی است.

با تشکر از ریحانه جان عزیز که داستان خود را در اختیار من قرار دادند.

#ایران _قدرت_را_درست_استفاده میکند

#داستان_ایران_قوی

#مقاله

#مقاله

قوی ,صدا ,های ,ای ,تو ,چشمانم ,است که ,صدا گفت ,چشمانم را ,خود را ,قوی است

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

17155503 shayantcrayaneh سلامت عشق فروش مطالب اینترنتی fanoosrpci اکونوید مرجع تخصصی فیلم و سریال ایرانی Justin Bieber وبلاگ نمایندگی ابن سینا